BELYSNING / Bordslampor / Bordslampor 13095082
*
nr 1309 5082
Bordslampor
Ett par, keramik, 1960-tal, skärmar med tyg design Johan Carpner. Höjd: 55 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2020
kl 20:48:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/2 23:17:48
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:40
-
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:24
-
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
27 maj kl 19:22
-
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:16
-
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:58
-
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:49
*
Bordslampor
nr 1309 5082
Bordslampor
Ett par, keramik, 1960-tal, skärmar med tyg design Johan Carpner. Höjd: 55 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
18/2 23:17:48 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
-
8177 Bordslampa
Barockstil, mässing. Höjd: 61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:40 -
8283 Bordslampa
Bemålat glas med blomstermotiv, mässing. Höjd: 88 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 19:24 -
1003 Bordslampa
Daum Nancy, Frankrike. Underfångsglas. Signerad. H..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
27 maj kl 19:22
-
8259 Bordslampa
Glas. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 18:16 -
8170 Bordslampa
Glasmosaik. Höjd: 53 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:58 -
8307 Bordslampa
Kosta, Göran Wärff (1933-2022), Sverige. Höjd: 62 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
20 maj kl 20:49